Photobucket

powered by Agones.gr - opap

Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2011

Την ήττα γνώρισε η ομάδα νέων της Α.Ε.Κ.!

Μία εβδομάδα μετά τη νίκη στην Παιανία, η ΑΕΚ γνώρισε βαριά ήττα από τον Πανιώνιο με 0-4!

Δεν κατάφεραν να δώσουν συνέχεια οι παίκτες του Ντανιέλ Μπατίστα στα νικηφόρα αποτελέσματα και μία αγωνιστική μετά τη νίκη μέσα στην Παιανία επί του Παναθηναϊκού, γνώρισαν βαριά ήττα εντός έδρας από τον Πανιώνιο με 0-4.
Η ομάδα Νέων της ΑΕΚ φιλοξένησε τους «κυανέρυθρους» όχι στη φετινή της έδρα στην Παλλήνη (λόγο εργασιών), αλλά στο Καπανδίτι και η επιστροφή στο γήπεδο όπου είχαν δοθεί και πέρυσι κάποια ματς ήταν καταστροφική. Η ΑΕΚ μόνο στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και ενώ ήταν πίσω στο σκορ με 0-1 από το πρώτο μέρος, έβαλε τη μπάλα κάτω και προσπάθησε να φτιάξει παιχνίδι. Έχασε μία μεγάλη ευκαιρία με τον Μούχι στο 49' να ισοφαρίσει. Το 1-1 δεν ήρθε και ο Πανιώνιος κόντρα στη ροή του αγώνα έκανε το 0-2 στο 55'. Από εκείνο το σημείο και μετά ήρθε η... κατάρρευση για την ΑΕΚ, με τα αμυντικά κενά να είναι τεράστια, με το τελικό 0-4 να δείχνει το τεράστιο πρόβλημα που έχει η ΑΕΚ, φέτος, όταν βρίσκεται πίσω στο σκορ.
Γενικά η ομάδα από το πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε με πρόβλημα στην κυκλοφορία, έχοντας κατά διαστήματα καλής παρουσίας στο γήπεδο, αλλά και πάλι οι πολλές απουσίες σε καίριες θέσεις και τα πολλά «χαζά» λάθη της άμυνας, της στοίχισαν το θετικό αποτέλεσμα.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΕΚ(Ντανιέλ Μπατίστα): Tριανταφύλλου, Εγγλέζου, Μανωλάς, Ντούμπερετ, Πλάντζος, Στέργιος, Αργυρίου(75' Ρόμπς), Φούντας, Αμπντουραχμάνι(46' Δημητρίου), Μούχι, Γρόντης(64' Ρικουνόφ)
Πανιώνιος(Αλέξανδρος Κωσταντόπουλος): Ανέστης, Κούρος, Σπυρόπουλος, Γκέντζο, Τσουβαλτσίδης, Διαμαντόπουλος, Κολοβός(78' Σπανός), Σταυροθανασσόπουλος, Σταμάτης(88' Παλλάλης), Ντούνη(75' Σμυρλής), Μπούζας
Διαιτητής: Π. Γκιόλιας(Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολάκης(Αθηνών) και Μπαμπάς(Αθηνών)
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
90' Τέλος του αγώνα
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Σταμάτη να δίνει τη θέση στον Τελλάλη
86' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο: Σουτ του Σμυρλή μετά από αντεπίθεση του Πανιωνίου κάνοντας το 0-4
77' Φάουλ από τον Εγγλέζου κεφαλιά του Μανωλά από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα έφυγε άουτ
75' Από μία αλλαγή για τις δύο ομάδες: Για την ΑΕΚ μπήκε ο Ρομπς στη θέση του Αργυρίου, ενώ για τον Πανιώνιο βγήκε ο Ντούνη και στον αγώνα πέρασε ο Σμυρλής
64' Αλλαγή για την ΑΕΚ τη θέση του Γρόντη πήρε ο Ρικουνόφ
63' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο: Η ΑΕΚ δείχνει να καταρρέι: Λάθος του Ντούμπερετ έξω από την περιοχή, με τον Ντούνη να βγαίνει τετ α τετ και να κάνει το 0-3
55΄ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο: Ο Ντούνης έκανε όμορφη ατομική προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε και έκανε το 0-2 , κόντρα στη ροή του αγώνα.
49' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Οι Φούντας και Στέργος κάνουν το ένα - δύο στο κέντρο, η μπάλα πάει στα πλάγια και αριστερά στον Εγγλέζου έγινε η σέντρα, με τον Μούχι να πετάγεται στην πορεία της μπάλας "τσίμπησε" τη μπάλα έφυγε όμως λίγο άουτ
47' Η βροχή έχει δυναμώσει
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την ΑΕΚ να κάνει μία αλλαγή: Ο Αμπντουραχμάνι επηρεασμένος από τον τραυματισμό του στους κοιλιακούς να δίνει τη θέση του στον Δημητρίου, με το σύστημα να γυρίζει και πάλι σε 4-4-1-1, με μοναδικό στην επίθεση να παίζει ο Μούχι και στα πλάγια να παίζουν οι Ιντζόγλου και Γρόντης
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου 0-1 προηγείται ο Πανιώνιος
38' Η ΑΕΚ έχει ανέβει μετά το γκολ που δέχθηκε, με τον Μπατίστα να αλλάζει το σύστημα σε καθαρό 4-4-2, από 4-4-1-1.
19' Mεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Αργυρίου να κάνει τη βαθιά μπαλιά από τα δεξιά, με τον Εγγλέζου να βγαίνει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου όμως αντί για πλασέ επέλεξε να τον... σκοτώσει με δυνατό σουτ που έδιωξε ο Ανέστης
18' Σουτ του Εγγλέζου για την ΑΕΚ η μπάλα έφυγε άουτ
16' ΓΚΟΛ: Ο Πανιώνιος ανοίγει το σκορ, μετά από φάουλ από τα δεξιά ο Κολοβός στόπαρε τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενος
14' Χωρίς κάτι το ουσιαστικό ως τώρα από τις δύο ομάδες με την ΑΕΚ να δείχνει πιο επιθετική, έχοντας κερδίσει δύο κόρνερ που έφυγαν χωρίς τη μεγάλη φάση, αν και ο Πανιωνίος δείχνει να πατά στο γήπεδο καλύτερα.
1' Έναρξη του αγώνα στη σέντρα η ΑΕΚ
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για την ΑΕΚ με τον Εγγλέζου να μπαίνει στην ενδεκάδα, στη θέση του Γαρουφαλιά.